פאנל אקוסטי לתקרה Primacoustic Nimbus

89110
עמוד הבית » מוצרים » טיפול אקוסטי לתקרה » אקוסטיקה » פאנל אקוסטי לתקרה Primacoustic Nimbus

תכונות המוצר

  • פנל ענן אקוסטי לתקרה בגודל 60 x 120 ס"מ כולל ערכת תלייה
  • מבטל עודפי אקו והדהוד בחדר
  • נתלה בקלות בשניות לכל סוג תיקרה
  • משפר בהירות דיבור על ידי שיפור אקוסטי

ה Nimbus של Primacoustic הוא ענן אקוסטי בעל ביצועים גבוהים המתוכנן לתלייה מהתקרה על מנת ללכוד הדהוד בחדר באמצעות ספיגה של סאונד הפוגע בחלקו הקדמי תוך כדי לכידת החזרות בחלקו האחורי כאשר אקו מהדהד בחזרה מהתקרה.
ה Nimbus עשוי מפאנל בעובי 5 ס"מ העשוי מפיברגלאס בדחיסה גבוהה של 96 ק"ג למטר מעוקב ועטוף בפוליאסטר בעל שקיפות אקוסטית וקל לניקוי. ההתקנה היא קלה ופשוטה באמצעות מתפסי הענן היחודיים המסופקים עם הפאנל כולל הקרסים והכבלים לתלייה. כמו כל הפאנלים מסדרת ה Broadway של Primacoustic, ה Nimbus עבר מבחני עמידות בפני אש כדי לעמוד בסטנדרטים  ASTM-E84 ו Can/UL-S102 בשביל לקבל תקן Class A/1 לשימוש בטיחותי במקומות ציבוריים.  בדיקות אקוסטיות בוצעו במעבדת Riverbank על מנת לוודא כי שה Nimbus מספק ספיגה אפקטיבית לכל טווח התדרים של הקול.
קיים בשלושה גוונים ניטראליים על מנת להפוך את ההתקנה פשוטה ללא פגיעה בעיצוב המקום. מייד לאחר המיקום, ה Nimbus יפחית את רמת ההדהוד ואקו והשקטת רעשי רקע. תופעה זו תשפר במידה ניכרת את אפשרות התקשורת והורדת המתח עקב עייפות האוזן. זה הופך את ה Nimbus פתרון אפקטיבי למסעדות, קפיטריות, חדרי לימוד, לובי, ספריות, מרכזיות ונמלי תעופה היכן ששטח ההדהוד כה בולט אשר הופך את יכולת השיחה לקשה. עבור אולפנים, ה Nimbus מספק אלטרנטיבה זולה ואפקטיבית ל Stratus.

אקוסטיקה בסיסית

המדע מאחורי ה Nimbus הוא פשוט: הסאונד בצורה של ויברציות חולף דרך האריג השקוף אקוסטית וחודר אל סיבי הזכוכית הדקים וגורם להם לרטוט. תופעה זו מוכרת בתור מעבר תרמו דינאמי כאשר אנרגיה אקוסטית הופכת לחום.
ביצועי הספיגה של הפאנל בעובי 5 ס"מ ממנו עשוי ה Nimbus הוא יוצא דופן כאשר משווים אותו לספוג בעובי דומה. לעומת פאנלים מספוג אשר אין להם אפקט בתחום ה Low Mid היכן שהקול האנושי נשמע "Boomy", ה Nimbus מספק יעילות של 90%.
היתרון הנוסף של מיקום ה Nimbus ליצירת חלל אוויר בין חלקו האחורי לתקרה הוא יוצא דופן. כאשר ה Nimbus תלוי מספר סנטימטרים מתחת לתקרה, הסאונד לא רק נספג בחלקו הקדמי, חלק מההחזרות מהקירות ייספגו גם בחלקו האחורי. הטריק הפשוט הזה חושף יותר משטח לספיגה ומכפיל את ביצועי האקוסטיקה של הענן האקוסטי כגון ה Nimbus.
ביצועי הספיגה של טווח התדרים הנמוכים גדלים באמצעות חלל האוויר שמאחורי הפאנל. חלל האוויר שבמרווח פועל כלוכד באס, ומגדיל אפקטיבית את ספיגת התדרים הנמוכים. למעשה אם תיצור מרווח של 30 ס"מ מאחורי ה Nimbus, תוכל לספוג אוקטאבה נוספת של תדרים נמוכים.